Zastosowania zmywarki o których nie mieliście pojęcia. Czy wykorzystujesz cały potencjał swojego urządzenia ?! 🤔

 
Sprawdz ofertę zmywarek TEKA --->https://nasrtvagd.pl/Zmywarki-c26?o_p_15=1

Obecnie zmywarka to jeden z tych sprzętów kuchennych, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Doskonale wiemy, że zużywa zasoby takie jak woda dużo efektywniej niż my sami podczas zmywania ręcznego. Trzeba też przyznać: efekty mycia w zmywarce są świetne, a do tego oszczędzamy czas i wodę. Ale czy na pewno znasz wszystkie zalety i zastosowania swojej zmywarki? Dziś przedstawiamy zastosowania  tego urządzenia, o których nie mieliście pojęcia

Głębokie czyszczenie

Temperatura zmywarki to nasz sojusznik w efektywnej walce z uporczywym tłuszczem na naczyniach kuchennych. To nieuniknione, że tłuszcz i brud będą osiadać na naczyniach, ale często nie da się ręcznie tego domyć. Co gorsza, zabrudzenia mogą być nawet toksyczne w kontakcie ze skórą!

Tacki i blachy do pieczenia

Nawet jeżeli używasz papieru do pieczenia, to nieuniknione że tłuszcz będzie osadzał się na blasze. Jeżeli ten problem jest ci bliski, spróbuj raz na jakiś czas umyć akcesoria piekarnika w zmywarce. Pomoże Ci to efektywnie usunąć brud i utrzymać czystość na dłużej.

Filtry okapu

Kiedy w końcu decydujemy się na dokładne czyszczenie kuchni, nie możemy zapomnieć o okapie. To skuteczne narzędzie do filtrowania powietrza w naszej kuchni, dlatego gromadzi znaczną ilość tłuszczu z naszych potraw. Bez obaw, większość filtrów można myć bezpośrednio w zmywarce do naczyń. Przed pierwszym myciem, sprawdź tylko w instrukcji urządzenia, czy jest to możliwe w przypadku Twojego modelu.

Kratki z zamrażarki i chłodziarki

Kiedy myjesz swoją lodówkę, możesz ułatwić sobie pracę, wkładając część z akcesoriów takich jak tacki, półki czy nawet szuflady, do zmywarki. Brudne kąty, które zazwyczaj są najbardziej odporne na czyszczenie ręczne, tym razem będą nienagannie czyste. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z instrukcją, aby upewnić się, że jest to możliwe i nie wkładać niczego, co mogłoby zatkać zmywarkę lub uniemożliwić jej prawidłowe działanie.

Jak myjesz swoje akcesoria do sprzątania?

Choć może to być dla niektórych zaskakujące, mopy, szczotki czy zmywaki … także muszą być czyszczone. Poniżej kilka wskazówek jak dbać o to by akcesoria służyły nam jak najdłużej i były w pełni higieniczne.

Zmywaki kuchenne

To, że mamy w domu zmywarkę nie oznacza, że nie korzystamy z klasycznej gąbki do czyszczenia. Jednak, podobnie jak zlew, jest to stałe źródło zarazków. Powszechnie uważa się, że wkładanie zmywaków i ściereczek do zmywarki jest skutecznym sposobem ich czyszczenia ale prawda jest taka, że tak nie jest. W takim przypadku zalecamy, aby tego nie robić, ponieważ może to powodować rozwój bakterii.

Staraj się zawsze jak najszybciej usuwać resztki jedzenia ze ściereczek i zmywaków. Po użyciu pozostaw je do wyschnięcia. Przechowuj je zgodnie z ich funkcją w domu: te w łazience, w łazience; te kuchenne, wyłącznie w kuchni. Do dezynfekcji użyj niewielkiej ilości wybielacza rozcieńczonego w wodzie i pozostaw do namoczenia na około 10 minut.

Małe narzędzia

Dokładnie tak! Narzędzia, których używasz do przycinania roślin na balkonie lub w ogrodzie, śrubokręty … możesz użyć zmywarki do naczyń, aby były jak nowe. Pamiętaj jednak, że temperatury, w których myje zmywarka, nie są odpowiednie dla drewna.

Dozowniki na mydło, kubki na szczoteczki

Wszystkie te małe przedmioty, o których często zapominamy podczas sprzątania. Możesz włożyć je do zmywarki, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się osadu i zacieków z mydła.

Masz w swojej wannie matę antypoślizgową? Niezależnie od kształtu, warto zadbać o jej czystość, ponieważ ciepła woda i pozostałości kosmetyków to dobre środowisko do rozwoju bakterii.

Zabawki naszych pociech

Zabawki z tworzyw sztucznych czy gumy łatwo gromadzą ślady kurzu i brudu, a jeśli są używane przez nasze dzieci w sposób ciągły, naturalnie chcemy, aby były one jak najczystsze. Użyj zmywarki, aby przywrócić im wygląd pierwszego dnia.

Klocki także nadają się do takiego mycia, ale pamiętaj, że dotyczy to jedynie tych dużych. Nie próbuj wkładać do zmywarki małych, mogą spowodować zablokowanie a nawet uszkodzenie urządzenia.

To samo dotyczy zabawek naszych zwierzaków. Większość z nich wykonana jest z gumy i wiadomo jak korzystają z nich nasi czteronożni przyjaciele – brud zbiera się na nich w mgnieniu oka. Możesz nadać im drugie życie dzięki zmywarce.

Inne użycie zmywarki

W zmywarce można również prać tkaniny i gumowe kapcie, klapki lub buty do pływania. Plotki głoszą, że gumowe maty samochodu są nienaganne czyste po takim myciu, ale my jeszcze nie próbowaliśmy tego ostatniego. 

Utrzymanie zmywarki w czystości

Nie możemy także zapominać o tym jak ważne jest by utrzymać w czystości samą zmywarkę. Pamiętaj, aby:

  • po każdym myciu usuń resztki jedzenia z filtra i powierzchni urządzenia
  • regularnie czyść filtr zmywarki zgodnie z instrukcją
  • czyść drzwi urządzenia ( nie zapomnij o uszczelkach!)
  • od czasu do czasu, wstaw cykl zmywania z pustą zmywarką. Możesz wówczas wlać do środka małą szklankę octu, aby pomóc oczyścić ją w ekologiczny sposób.

Czy kiedykolwiek używałeś zmywarki w któryś z wymienionych sposobów? Wiosenne porządki to świetny moment na gruntowne czyszczenie, nie zapominajmy wtedy o tym, jak wszechstronna może być nasza zmywarka.


źródło : https://www.teka.com/pl-pl/inspiracja/zastosowania-zmywarki-o-ktorych-nie-mieliscie-pojecia/