• Okap wyspowy Faber STILO COMFORT ISOLA X 90

Symbol: 11778872557
Gwarancja
24 miesiące
5998.75
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
Kurier 0
Kurier 0
Dostępność Produkt na zamówienie
O Marce FABER

Zamówienie telefoniczne: 512 842 230

Zostaw telefon

Szanowni Państwo,

Do zaoferowania mamy nowy okap przyścienny firmy :

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE.

Zachęcamy do odwiedzenia pozostałych naszych aukcji.

image
image

Wynalazca okapu kuchennego

Historia Faber – a wraz z nią historia okapu kuchennego – zaczęła się dawno temu w małym warsztacie. Od tego czasu upłynęło dużo czasu. Przez dziesiątki lat skupiliśmy się na doskonaleniu designu, funkcjonalności i jakości naszych okapów. Wygląda na to, że wykonaliśmy dobrą robotę, ponieważ dzisiaj jesteśmy jednym z największych na świecie producentów okapów. Faber był pierwszą w historii firmą zajmującą się produkcją okapów kuchennych, a dziś wciąż jesteśmy numerem jeden pod względem jakości i wielkości produkcji.

We Włoszech co drugi okap to okap Faber.

PIONIER NA DRODZE DO LEPSZEGO ŚWIATA

Wynajdując okap kuchenny stworzyliśmy całkiem nowy świat. Od tego czasu przekształciliśmy okap z podrzędnego wyposażenia dodatkowego w niezbędny sprzęt kuchenny – bezpieczny, elegancki i funkcjonalny. Pionierstwo jest w naszym DNA. Chcemy przyszłości i chcemy jej teraz!

Dlatego nieustannie odkrywamy nowe pomysły, zdobywamy nową wiedzę i badamy nowe rynki.

Grupa Faber jest obecna w 8 krajach na trzech kontynentach, więc możemy szczerze powiedzieć, że nasze przywództwo jest globalne. A dzięki naszemu zaangażowaniu, wytrwałości, pasji i dynamice cały czas się rozwijamy.

FABER, LIDER

W ZAKRESIE JAKOŚCI I DOBREGO SAMOPOCZUCIA.

Okap kuchenny jest niezbędnym elementem każdej nowoczesnej kuchni.

Niezależnie od tego, czy jest wbudowany w sufit, czy w szafkę, klasyczny lub nowoczesny, okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem i należy go starannie dobierać, mając na uwadze takie czynniki, jak funkcjonalność, styl, łatwość instalacji i praktyczność. W firmie Faber z powodzeniem łączymy te wszystkie elementy od ponad 60 lat. W rezultacie nasze okapy są preferowanym wyborem dla tych, którzy poszukują komfortu gotowania i kuchni bez zapachów, wilgoci i pary.

Tylko okapy Faber łączą zaawansowaną technologię z tak dużym doświadczeniem w projektowaniu.

Od naszych pierwszych wbudowanych okapów do naszych najnowszych projektów okapów sufitowych i wyspowych, przez lata regularnie rozszerzaliśmy nasz katalog, aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące rozmiarów, stylu i praktyczności. Obecnie oferta Faber obejmuje przyjazne dla użytkownika okapy dekoracyjne jak i modele, które dyskretnie chowają się w szafce ściennej, aby uniknąć zakłócania harmonii stylowej kuchni.

Jednak nie zatrzymujemy się tutaj. Kierując się naszym zaangażowaniem w ciągłe innowacje i doskonalenie, stale rozwijamy nowe sposoby, aby gotowanie było bardziej satysfakcjonujące i relaksujące. Pozostaw więc zadanie wyeliminowania kondensatu, zapachów i hałasu dla firmy Faber. Przecież mamy ponad pół wieku doświadczenia w sprawach powietrza i stworzyliśmy klejnoty technologii powietrznej, które zapewniają ponad połowę domów we Włoszech.

image

STILO COMFORT ISOLA 90 - klasyka i funkcjonalność.

Okap wyspowy w klasycznym kształcie odwróconej litery T o szerokości 90 cm. Nowa generacja okapów Stilo oferuje poszerzoną powierzchnię zasysania, poprawione i wygładzone narożniki, niewidoczne śruby łączące stalowe płaszczyzny okapu. Dzięki zastosowaniu dyfuzora EVO i energooszczędnego oświetlenia LED, okap osiągnął klasę energochłonności B i wydajność maksymalną 700 m3/h.

Okap może być instalowany w trybie wyciągu lub pochłaniacza w zależności od środowiska, trybu pracy i dostępności przyłącza do duktu powietrznego w ścianie budynku. W przypadku montażu okapu w wersji filtrującej okap można wyposażyć w niezwykle skuteczny filtr HFH!

Można także wybrać wersję z silnikiem zewnętrznym (opcja - wymaga dokupienia zestawu montażowego)!

Okapy wyspowe Stilo produkowane są w kilku odmianach. Opisywana wersja charakteryzuje się:

 • stalowym korpusem inox. Faber oferuje także inne wersje wyspowego okapu Stilo. Inne modele (wersja Comfort) dostępne są w matowych kolorach: czarnym i białym,
 • metalowym panelem czołowym - okapy Stilo dostępne są także w wersjach ze szklanym panelem czołowym (wersja Glass),
 • sterowaniem mikrowyłącznikami - okapy tej serii dostępne są także w wersjach ze sterowaniem dotykowym (wersja Glass),
 • szerokością 90 cm - wszystkie okapy wyspowe Stilo Isola mają jednakową szerokość (90 cm),
 • głębokością 60 cm - okapy wyspowe Stilo Comfort Isola mają jednakową głębokość (60 cm),a okapy Stilo Glass Isola - 58 cm.
image

TECHNOLOGIA I DESIGN

STILO COMFORT ISOLA 90 to nowoczesny okap wyspowy w klasycznym kształcie odwróconej litery T ze szklanym frontem i sterowaniem dotykowym. Energooszczędne, 4 prostokątne źródła światła LED i zespół wentylatora EVO 800 pozwala na osiągnięcie klasy energochłonności B. Okapy Faber serii Stilo to połączenie klasyki i funkcjonalności.

image

TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!

DYFUZOR EVO 800 - zespół wentylatora, który gwarantuje bardzo dobrą wydajność (maksymalnie 690 m3/h) względem efektywności energetycznej i poziomu hałasu.

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez ok. 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą.

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory zapewniając doskonałą widoczność.

HFH - jest bardzo skutecznym, opracowanym przez Fabera systemem filtrującym opartym o nowoczesny filtr z węglem aktywnym. Nowy filtr posiada dużą powierzchnię, co pozwala to na dłuższy kontakt zanieczyszczeń z cząsteczkami węgla aktywnego, a w konsekwencji na zwiększenie skuteczności ich absorpcji. Sam materiał filtrujący ma wyjątkową konstrukcję i składa się z dwóch paneli o różnej porowatości i zawartości węgla aktywnego. Pierwsza warstwa wychwytuje większe cząstki i ułatwia zadanie drugiemu panelowi, który skuteczniej eliminuje mniejsze cząstki. Warstwy zawierają mikrocząsteczki węgla aktywnego „przyklejone” do tkaniny. Nie są to luźno wrzucone kulki węgla, jak w przypadku "zwykłych" filtrów węglowych. Konserwacja jest bardzo prosta: filtra można umyć w zmywarce. Przy normalnym użytkowaniu w gospodarstwie domowym filtr należy myć w zmywarce co ok. 6 miesięcy. Każde mycie obniża skuteczność pochłaniania filtra o ok. 5%. Zatem dopiero po 3 latach użytkowania osiągniemy poziom "zwykłego" okapu z filtrami z węgla aktywnego. Okapy Faber z filtrem HFH pochłaniają ok. 93% zanieczyszczeń, co jest potwierdzone badaniami niezależnego laboratorium niemieckiej organizacji certyfikującej - TÜV. W związku z charakterem filtra HFH nie jest wymagana podłączenie do duktów powietrznych. Filtr HFH nie jest dostarczany w zestawie z okapem.

Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.

image

PARAMETRY-----------

 • Kolor: inox szkło/inox
 • Wymiary okapu: 90 x 60 (cm)
 • Wysokość czoła okapu: 6 (cm)
 • Sposób montażu: wyspowy
 • Ilość programów: 4
 • Sterowanie: dotykoweKlasa energochłonności: B
 • Roczne zużycie energii: 78 (kWh)
 • Głośność: 69 (dB)
 • Klasa filtracji tłuszczu: C
 • Klasa oświetlenia: A
 • Klasa wydajności przepływu: B
 • Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
 • Wydajność MAX: 700(m3/h)
 • Średnica wylotu: 15/12 cm
 • Oświetlenie: 4 prostokątne LED 3000K
image

AKCESORIA

FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku instalacji okapu STILO COMFORT ISOLA 90 w wersji pochłaniacznależy dokupić i zastosować filtr z węgla aktywnego. Wymianę filtra zalecamy co 2-3 miesiące. Pamiętaj, że regularna wymiana węglowych filtrów przeciwzapachowych i mycie metalowych filtrów przeciwtłuszczowych zapewnia optymalne działanie okapu. Do wyboru są 3 rodzaje filtrów:

• filtr węglowy zwykły F9 (1 szt.), który należy wymieniać co kilka miesięcy (kod: 112.0157.243),

• filtr Long Lasting FLL9 (1 szt.), wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat! (kod: 112.0185.276),

• filtr wysokiej wydajności HFH (1 szt.), wielokrotnego użytku, który można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat! (kod: 112.0327.631).

image
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.